byt Džbán

byt Džbán
ozo69z-interier_06_04.jpg
p6xfmn-int_06-03-double-lowres.jpg
g4ic24-interier_06_09.jpg
slwon8-interier_06_08.jpg
11idq7-interier_06_10.jpg
nsv82f-int_06-14-double-lowres.jpg
amq82c-pudorys_01.jpg
xz3io3-pohledy_01a.jpg

Byt se nachází v přízemí novostavby v pražské Liboci. Lokalita byla vybrána záměrně blízko letiště, protože klientka často létá za prací do zahraničí a stálé bydlení nemá v Praze.
Jedná se o malý, kompaktní byt pro jednu osobu. Při minimální užitné ploše 24m2 byla snaha o maximální optické zvětšení interiéru. Proto jsou použity výhradně světlé barvy a koupelna je řešena jako vložený skleněný box, který lze uzavřít závěsy. Střední box koupelny rozděluje byt na dvě části: obytnou a kuchyňskou. Kuchyňská linka je vyšší než standardně, aby mohla být vybavena všemi potřebnými spotřebiči (i když menších rozměrů) a pultem s barovými židlemi. Nachází se zde jak myčka, tak trouba, lednice, pračka. Kuchyni zároveň zvětšuje zrcadlo přes celou stěnu. V obytné části se nachází jídelní stůl, rozkládací pohovka a šatní skříň. Další úložný prostor se nachází nad koupelnou, kde je například schovaný i kotel.
Podlaha bytu je jednotná – dubové parkety, pouze v části koupelny přechází do dlažby stejného (parketového) formátu. V celé ploše bytu je použito podlahové vytápění.
Spolu s téměř celodenním osluněním skrz okna na protilehlých stranách tak byt působí větší, než ve skutečnosti je.

projekt: 2017
realizace: 2019
typ projektu: interiér bytu
místo: Praha
foto: Juliana Vlčková